set s červeným Koral, striebro ag 925

náušnice s červeným Koralom, striebro ag 925, dĺžka 3 cm + háčik
prívesok- dĺžka 4,5 cm + uško

Koral
Hovorí sa mu aj "morský les". Koral je organická látka; nie je ani kameň, ani rastlina, ale ide o kostrové zvyšky drobných morských živočíchov. Patrí k najstarším "kameňom", z ktorých sa robili šperky - ako ozdoba sa používal už v praveku. Koralové intarzie sa nachádzajú na keltských hroboch z doby železnej, patrí k budhistickým "siedmim pokladom", v Číne sa tradovalo, že oltár Slnka je vyrobený z červeného koralu. Podľa gréckej mytológie Perzeus položil Médeinu hlavu na pobrežie a krv z nej stiekla do mora, tam ju pozbierali Nymfy a zasadili; z nej potom vyrástol koral.
Koral upokojuje emócie, prináša vnútorný kľud a preto zlepšuje diplomatické vystupovanie. Zmierňuje duševné a sociálne napätie. Posilňuje naše sebavyjadrenie, ale súčasne v nás posilňuje i zmysel pre spoločenstvo s inými ľuďmi. Podporuje kvalitu spolužitia, v ktorej sa ľudia svojimi individuálnymi vlastnosťami dopĺňajú. Priťahuje do života lásku a hojnosť, predovšetkým červený koral, ktorý je "kameň vášne".
Pomáha nám nájsť znovu spojenie s prírodou a učí nás "čítať" prírodné zákonitosti a pochopiť ich (i náš) hlbší zmysel.
Červený koral stimuluje koreňovú a sakrálnu čakru a dodáva nám energiu a teplo. Povzbudzuje emócie. Červený koral má silnejšiu a trochu "bojovnú" vibráciu. Odjakživa sa používal ako ochrana pred uhranutím a pri liečení sterility.
Pomáha nám dosiahnuť harmóniu s prírodou, ale aj s "divočinou" v našom vnútri. Nalaďuje nás na energiu Zeme a dáva nám pocit ochrany.
Vyvažuje materiálno a spirituálno a tak z nás robí praktických, pragmatických ľudí. Dáva nám výdrž pri dosahovaní predsavzatí a cieľov.
(zdroj: https://eprakone.org/2007/07/28/koral-kamen-pre-ochranu-slabsich/ )


68,00 €
Please select variants first